Artykuły sponsorowane

Według CMI aż 93% sprzedawców w sektorze B2B korzysta z content marketingu. Budżety na te działania rok rocznie rosną, a całe zjawisko rozpowszechnia się tak bardzo, że coraz więcej niezwiązanych z branżą osób, zaczyna je kojarzyć. Trudno więc przejść obok tego obojętnie i nie spróbować wdrożyć chociaż podstawowych działań u siebie w firmie.

Najbardziej oczywistą, jedną z pierwszych form marketingu treści, są artykuły sponsorowane. To teksty, które mniej lub bardziej, nawiązują do prowadzonej działalności; dają wartość czytelnikowi, jednocześnie pozostawiają w jego głowie skojarzenie z Twoją marką. Artykuły takie są następnie publikowane na stronie, której grupa docelowa jest zbieżna z Twoją.

Dlaczego warto wykorzystać artykuły sponsorowane do poszukiwania klientów

  • W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy do granic przesyceni najróżniejszymi bodźcami. Kolorowe neony, billboardy, radio, telewizja, internet… i to w każdym urządzeniu! Mówi się, że nasi dziadkowie nie doświadczali tylu bodźców przez całe życie, co współcześnie doświadczamy w ciągu jednego dnia.
  • Nie inaczej jest z reklamami. To już nie te czasy, kiedy ochoczo czekało się na przerwę podczas filmu, żeby zrobić sobie herbatę czy skorzystać z toalety. Dziś reklamy pralek, proszków czy napojów energetyzujących atakują nas na każdym kroku, z każdej strony. Reakcje na to są dwie. Albo nie zauważamy reklam, ignorujemy je, albo denerwujemy się na nie (przypomnij sobie te irytujące, wyskakujące okienka przy szukaniu serialu online).
  • I tu właśnie przychodzą z pomocą nowe sposoby dotarcia do odbiorców, takie jak lokowanie produktu czy właśnie artykuły sponsorowane. Artykuły, które Twoi potencjalni klienci sami będą chcieli czytać, ponieważ poruszają zagadnienia, które ich interesują. Jednocześnie, w zupełnie naturalny sposób, łączą dane zagadnienie z Twoją firmą.
  • Teksty sponsorowane mają jeszcze jeden ogromny atut. Strony, na których się je umieszcza są zazwyczaj wysoko w wyszukiwarkach i mają dużą „moc pozycjonerską”, którą dzięki umieszczeniu linka, przeniesiesz na swoją stronę firmową, uzyskując dobrą, solidną pozycję!

Czy artykuły sponsorowane są dla mnie?

Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście! Wielu przedsiębiorcom, z którymi mamy przyjemność współpracować, już na starcie zakłada, że ich branża jest na tyle nudna, skomplikowana czy specyficzna, że nie da się stworzyć fajnych treści. To oczywiście nieprawda. Ktoś, kto jest zainteresowany zakupem Twojego produktu będzie również zainteresowany tematami, które się z nim wiążą.

Często dostajemy pytanie: czy tworzyliśmy już artykuły sponsorowane dla branży xyz. Pisaliśmy już o szambach i audytach energetycznych, o psich fryzurach i ekologicznych proszkach do prania, o zabytkowych autach i młodzieżowych idolach, o sporcie, o podróżach, o nauce i sztuce. Było technicznie, było z humorem, dla młodych i dla starych. Z pewnością Twoja branża nie będzie dla nas tak zaskakująca, jak mogłoby się wydawać i będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ciekawy teksty sponsorowane.

Rodzaje artykułów sponsorowanych

Wizja, czy też wymagania naszych klientów są bardzo różne. Różne są również wymagania stron, na których publikujecie teksty. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was 3 rodzaje artykułów sponsorowanych, dzięki którym idealnie dopasujecie treść do miejsca publikacji. Szczegóły prezentujemy w poniższej tabeli.

Czy artykuły spełniają wymagania whitepress?

Często słyszy się o tzw. artykułach pod whitepress lub o jakości whitepress. Nasze artykuły sponsorowane przygotowujemy według zasad i wytycznych serwisu whitepress.pl. Dodatkowo, w razie wystąpienia odmowy publikacji naszego artykułu, możemy go bezpłatnie poprawić.

Artykuły sponsorowane w TXT4SEO – dlaczego warto zamówić właśnie u nas?

Każdego dnia tworzymy dziesiątki artykułów sponsorowanych, współpracujemy z największymi i najbardziej renomowanymi agencjami reklamowymi w Polsce, stale zwiększając miesięczną ilość. Trzymamy się rygorystycznych wytycznych i wciąż wprowadzamy nowe rozwiązania, dzięki którym nasze treści są coraz lepsze. Nasze artykuły sponsorowane są publikowane na dużych i znanych portalach i pewnie niejednokrotnie miałeś okazję na nie trafić.

Poniżej prezentujemy wybrane marki, dla których przygotowujemy treści sponsorowane. Wśród nich znajdziesz wiele znanych firm, producentów towarów, których używasz na co dzień. Jeśli oni są zadowoleni z jakości naszych artykułów, dlaczego Ty miałbyś nie być?

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat artykułów sponsorowanych, masz jakieś pytania albo czegoś nie rozumiesz, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.

Spróbuj, zamów i opublikuj, a zapewniamy, że wrócisz po więcej!